בניה נכונה של אירוע שירה בציבור

שירה בציבור היא מפגש אנושי ותרבותי. בעזרת התנהלות נכונה נוכל למנף את האירוע לכדי חוויה מוצלחת במיוחד שקיסמה לא יפוג במהרה.
כאשר אנו בונים רפרטואר של שירים בהתאמה אישית לאירוע אנו זקוקים להבין מי הם המשתתפים : גיל, מיקום גיאוגרפי והווי חברתי הם נתונים שצריכים להילקח בחשבון. מפת מדינתנו הקטנטונת מרובה בגוונים מוזיקליים ועלינו להתאים את הגוון המתאים ביותר למשתתפים שלנו, בדיוק כמו התאמת צבע לשיער (לפחות מזה אני פטור, תודה לאל).
אם ישנה אפשרות, עלינו לשבץ בשירה בציבור שירים בעלי תוכן רלוונטי לנושא האירוע (שירי יום הולדת, שירי חגים, שירים מן ההווי הצבאי, שירים רומנטיים…). עלינו לדאוג למלאי מספק של שירים כדי שלא נשאר נטולי תחמושת בשיא ההתלהבות. רצוי שכמות השירים שיהיו לנו במאגר הזמין תהיה כפולה ממה שנדמה לנו שיספיק לכל האירוע.
עלינו לדאוג לזרימת אנרגיה טובה הנובעת מבניה נכונה של רצף השירים. להעלות בהדרגה את הקצב עד כדי הגעה לשיאים סוחפים. בעניין זה, יש להבין שקהל המשתתפים משול למכונה כבדה ועוצמתית הזקוקה לחימום עד שתגיע לידי מיצוי התפוקה.
יש לאפשר מתן ביטוי למשתתפים המעוניינים "לתפוס" מיקרופון ולהוביל שיר המדבר אל ליבם. במינון הנכון הדבר יתרום להצלחת האירוע .
לעיתים נקצץ חלקים משירים ההופכים להיות מיגעים, נאחד שירים לכדי מחרוזות סוחפות מבוססות קצב משותף ועוד היד נטויה.
את השירים השקטים במיוחד נשמור לסוף, במיוחד אם מדובר על שעת לילה מאוחרת. על זה גם השכנים יודו.
עושה לכם חשק?
צפו בדוגמאות ממגוון השירים ברפרטואר השירה בציבור.

party