בחירת מנחה שירה בציבור

שוק השירה בציבור המתחדשת רווי בנותני שרות: זמרי שירה בציבור, כוהני זמר, מנחים מדופלמים ועוד. התיאורים אשר אלה מעניקים לעצמם לעיתים רחוקים שנות אור מן המציאות. ישנן מספר דרכים למיפוי וניפוי מתוך ההיצע הרב הקיים בשוק. האפשרות הטובה ביותר היא לפנות דרך המלצה של חברים טובים, עליהם אתם סומכים. כאלה אשר זכו לראות ולשמוע ערב שירה בהובלתו של מנחה כלשהו. יש להבין שישנו יותר מסגנון הנחייה אחד לערב שירה. הסגנון, לרוב, נובע מאופיו של המנחה ומנטיות ליבו הטבעיות. ישנה הנחייה מאופקת, על גבול הרשמיות והניכור ומן הצד השני, הנחייה וולגרית העלולה "להוזיל" את משמעות השירה בציבור. כמובן שבין זה לזה ישנו טווח רחב ובמרכזו מנחי שירה רבים וטובים. מתוך צפייה במדיות השונות המסתובבות ברשת (תמונות. קיטעי וידאו..) אנו עשויים ללמוד דבר מה נוסף על המנחה. רצוי למצוא סגנון הנחייה ה"מדבר אלינו" ואליו אנו מסוגלים להתחבר. מושג נוסף על המנחה נקבל מתוך שיחת היכרות טלפונית עמו: פניות, סגנון דיבור נעים, גמישות, אמפתיה והקשבה הם חלק מהתכונות הרצויות למנחה מוצלח.

אל לנו לסמוך על מנוע חיפוש זה או אחר שידע לבחור עבורנו את מנחה השירה בציבור המוצלח ביותר. מנועי החיפוש ממקמים אתרים עפ"י יעילותם ברשת האינטרנט ולא עפ"י טיב האדם העומד מאחורי אתר כלשהו. לא תמיד יופיעו מנחי השירה המוצלחים ביותר במקומות הראשונים בחיפוש.

יש לברר עם המנחה מה כולל ערב השירה: סוג ההגברה, ההקרנה, מספר המיקרופונים המיועדים לסולנים מן המשתתפים, כלי הנגינה המלווה, מגוון השירים במצגת המחשב ועוד. חשוב לתאם ציפיות לגבי משך זמן השירה לפי סוג האירוע ורצונותינו. לגבי המחיר, השוואת מחירים תמיד טובה. הידע והניסיון של המנחה שווים כסף, אך לא במחיר מופקע! בהחלט ישנה אפשרות לקיום אירוע שירה בציבור מוצלח בעלות סבירה, השווה לכל נפש.

לסיום: מעבר לכל הנאמר כאן יש לסמוך על תחושת הבטן שלנו ולהתחבר למנחה אשר יהיה קשוב לרעיונותינו ולצרכינו, טרם האירוע וכמובן, בזמן אמת.